Познатиот светски тенисер со потекло од соседна Србија, Новак Џоковиќ, успеа во своите прегратки да ја добие внуката на македонскиот премиер Зоран Заев, Ева Заева.

eva z

На социјалните мрежи младата Заева објави фотографија со познатиот светски тенисер, на која тие двајца се прегрнати во Монте Карло.
Инаку Ева Заева е ќерка на Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев и познат за јавноста како струмички бизнисмен.

NoleZaev

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?