Српската музичка ѕвезда Жељко Јоксимовиќ на 11-ти Ноември ќе одржи концерт во Скопје.

Zelјko

Моментално е татко кој е вработен 24 часа, но никако не ја запоставува публиката, одржува концерти ширум регионот, па така се подготвува за белградскиот и скопскиот солистички концерт и со сопругата Јована се грижи за Ана и Срна. На неговото лице речиси заморот воопшто и не се гледа.
Токму по повод скопскиот концерт тој денеска гостуваше на неколку телевизиски и радиски програми, а меѓу нив беше гостин и на Канал 5, каде што водителката Бубе Јаневска не одолеа да сподели фотографија со него.

zeljko1

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?