Таа важи за една од најжешките Македонки на Инстаграм

Кристина Кочова со потекло од Скопје веќе неколку години секојдневно ги радува своите обожаватели на социјалните мрежи со жешки фотографии. На фотографиите во преден план најчесто е нејзиниот задник, за кој самата во едно нејзино интервју откри: „Имам 3 омилени вежби за нозе и задник, а тоа се преса, чучњеви и мртво дигање.“

„Овие вежби ги изведувам на повеќе начини.  Тие ми се омилени и главни, но секако дека имам и дополнителни вежби за загревање пред да преминам на главните.“

Што се однесува до исхраната, Кристина внимава да не внесува премногу вештачка преработена храна, а за сметка на тоа внесува што е можно повеќе ензими. Протеините се основни и постојани во нејзината исхрана, додека јаглехидратите и маститите варираат во зависност од формата што сака да ја постигне. Таа тренира 4-5 пати неделно, со тоа што 2 пати неделно ги тренира нозете и 2 до 3 пати горниот дел од телото.

Преку летниот период го зголемува бројот на тренизни, а вежбите ги први без паузи така што и служат и како замена за кардио.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?