Таа веќе со години не го менува нејзиниот моден стил

За неа некои зборуваат дека е заглавена во времето, но таа не се грижи премногу за таквите критики. Потполно е свесна за ризикот што нејзиниот став го носи со себе, но и дека покрај оние што ја критикуваат постојат и многумина што ја обожаваат токму поради нејзиниот специфичен изглед. „Најважно ми е да се чувствувам пријатно во сето она што го правам, па и во облеката што ја носам. Природната коса не ја менувам, бидејќи кога би направила промена, јас би заминала од самата себе. Јас не сакам да личам на другите луѓе, а ни многумина не сакаат да личат на мене“ вели познатата актерка Лидија Вукичевиќ која се прослави со улогата на Виолета Попадиќ во хит серијата „Подобар живот“. Оваа серија прв пат беше емитувана пред 30 години, а улогата на атрактивната Вики, со препознатливата црна виткана коса, ја направи да биде една од најпопуларните актерки во поранешна Југославија.

 

Ова е една од најшешките сцени со Лидија во Жикина Династија ...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?