Сите барем еднаш сме помислиле да се занимаваме со оваа работа

Преубавата 27 годишна Бразилка Луана Торес веднаш по завршување на студиите по економија сфатила дека тоа не е за неа и одлучи да стане пилотка на хеликоптер и да пропатува низ светот. Во меѓувреме социјалните мрежи станаа нешто без кое што не може да се живее, па оваа убавица од Рио де Жанеиро стана мошне популарна и на Инстаграм. Нејзините авантури низ светот на Инстаграм ги следат преку 60.000 луѓе, а таа досега има посетено 28 земји.

Таа најчесто се фотографира во хеликоптерот што го управува. „Мојто постар брат е пилот и постојано ми зборуваше за хеликоптери, а потоа и се ожени со пилотка. Тие двајцата се луѓето кои ме инспирираат во животот“ вели Луана.

Таа оваа година се омажи и пресели во САД, но како што вели самата, од хеликоптерите не планира да се откаже.

Браво!

 

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?