Ронда Русеј, познатата американска ММА ѕвезда се прошета деновиве низ Лос Анџелес во провокативно пролетно издание.

Симпатичната Ронда (30) која во 2008 година на Олимписките игри во Кина освои бронзена медала во џудо и на тој начин стана првата Американка која што го освоила олимписки медал во овој спорт, изгледа совршено во овој краток шарен фустан.

Таа е голема ТВ ѕвезда во Америка, една од омилените меѓу ММА борците на гледачите, но кога е надвор од рингот очигледно сака женствени и елегантни комбинации.

#FearTheReturn #FridayDec30 #rouseyvsnunes #ufc207

A post shared by rondarousey (@rondarousey) on

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?