Мелита Ракичевиќ - некогаш и сега!

Поранешната водителка Мелита Ракичевиќ пред десетина години па и повеќе изгледала многу поинаку особено во однос на имиџот по кој денес е препознатлива во јавноста. Тоа можеме да ги видиме и од следново видео од емисијата Пирамида на Игор Џамбазов кога Мелита беше најавена како македонската Брижит Бардо.

Порано таа беше со руса коса, додека сега е со црна и со препознатлив изглед поради кој ретко кој би можел да погоди дека станува збор за иста жена. 

Една од последните фотографии на Мелита на социјалните мрежи

Што мислите вие?

Фото: Фејсбук/ Мелита Ракичевиќ

 

 

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?