Преубавото лице, неодоливата насмевка и несекојдневен шарм

Билјана Шкортова, една од нашите најуспешни манекенки ќе се појави во филм во индиска продукција. Билјана ќе толкува еден од женските ликови во филмот кој веќе неколку дена се снима во Македонија.

По завршувањето на снимањето во Македонија, нашата манекенка ќе замине во Виена каде треба да се снимаат останатите сцени.

Инаку, Билјана која по потекло е од Велес, досега успешно ја претставуваше Македонија на повеќе светски избори на убавина, а пред неколку години беше повикана како специјален гостин на изборот Мис Индијан Принцес во Индија.

 

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?