ban2

Познатата манекенка и блогерка Наташа Окли пред неколку дена беше фотографирана со една нејзина пријателка додека уживаа на плажа во Мајами.

Таа беше во друштво со нејзината пријателка Денис Бругмен која исто така е позната блогерка. Тие носеа слични костими за капење во боја која е апсолутен хит за оваа сезона (види тука) во кои изгледаа фантастично.

Какви костими за капење ќе бидат во мода ова лето >>

Но кога се завртеа блогерките кои се мошне популарни на социјалните мрежи (едната има 2.2, а другата 1.3 милиони следбеници на Инстаграм) покажаа дека и двете имаат стрии и целулит и дека тоа воопшто не преставува проблем за нив.

Костими за капење за дами со минималистички стил >>

Затоа НЕ треба да заборавите дека оваа фотографија на овие две прекрасни девојки ја објавивме само со една цел – да им покажеме на сите жени кои го имаат истиот проблем дека не се единствени и дека не треба да се срамат ако имаат целулит.

Што мислите вие?

 

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?