Сестрите од кланот Кардашијан се на одмор во Мексико

Познатите сестри на оваа дестинација заминаа за да го прослават роденденот на Кортни која неодамна наполни 38 години, а фотографиите ја разбрануваа светската јавност и ги започнаа најострите критики кои што Ким Кардашијан досега ги доживеала.

golem3

Ким на плажата се појави во костим за капење од Диор но на фотографиите воопшто не личи на онаа жена којашто ја гледаме на телевизија, но и на Инстаграм.

„Нозете и се како сирење. Нејзиното тело постојано е фотошопирано како би изгледало добро...“ , „Телото кое што постојано ни го прикажуваат во медиумите не е ни приближно како ова.“, „Среди се Ким“, „Фотографијата е вистинска, само не и нејзиниот голем задник“- ова се само дел од коментарите упатени до познатата старлета.

Прво ги шокираше сите со најодвратната диета на светот, а потоа следуваше ова >>

Таа е разоткриена и опасно разбесни многумина. Изгледот што го пласира веќе со години е лажен. Во вакво издание НЕ ни се претставува во кампањите. Во вакво НЕ ни се претставува на социјалните мрежи. Не е никаков пропуст да имате целулит и вишок килограми. Напротив, Ким зад себе има две породувања. Нема зошто да и замериме поради овие фотографии.. освен фактот дека со години пласира лажна слика за себе.

Од друга страна пак, Кортни ги доби сите пофални зборови, дека има најдобро тело во семејството Кардашијан-Џенер. И додека најстарата сестра промовираше ретро модел на костим за капење кој се носи на половина гради и за кој очекуваме да биде еден од водечките трендови во новата сезона, нејзината сестра Ким ги шокираше сите со својот изглед.

Што мислите вие за нејзиниот изглед?

ОK, тренерките се во мода, но Kим Kардашијан ни покажа како НЕ треба да ги носиме >>

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?