ban2

Таа блескаше на модната ревија на Викторијас сикрет, но пред неколку дена покажа дека изгледа претерано слабо.

Марта Хант снимајќи ја новата кампања покажа дека има проблем со тежината. Секако дека нејзината работа како модел (освен ако не припаѓа во групата на плус-сајз модели!) бара многу откажувања, постојано вежбање и строг режим на исхрана, но Марта како да ги премина границите. Имено многумина забележаа дека изгледа преслабо, впрочем како и нејзината колешка Адријана Лима која во последно време исто така станува се послаба. Од тука и некои медиуми си го поставија прашањето да не е тоа заради Викторијас сикрет, нивната матична куќа, која одвреме-навреме го менува типот на жените кои го промовираат.

Еве кои вежби ги прават топ моделите за совршен задник  >>

Но според оваа слика се гледа дека вината не е нивна ...

Имено, од фотографиите на Марта од претходната кампања направена за брендот Викторијас сикрет може да се забележи дека вкусот на познатиот бренд и желбата на манекенката да изгледа се' послабо не се поклопуваат.

Што мислите вие? На кои фотографии манекенката ви изгледа подобро - на оние од почетокот на нејзината кариера или на овие тука?

Најдобрите вежби кои ќе ви помогнат да го намалите обемот на половината >>

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?