Таа има само 28 години и важи за една од најпознатите плус-сајз модели

Ешли Грејем е најпознатиот плус-сајз модел на светот, а 2016 дефинитивно беше една од најуспешните години во нејзиниот живот. Таа е и позната активистка која многу често истакнува дека најважно е да се сакате самите себеси и да го прифатите вашето тело онакво какво што. Таа самата е и најдобар пример за тоа затоа што како модел го одзема здивот на сите кога ќе се појави на модните писти и покрај тоа што има 89 килограми.

Најпознатата XXL манекенка го сруши Инстаграм >>

Ешли Грејем е и дизајнерка на сопствена линија на долна облека со која дополнително го привлече вниманието на себе.

Браво!

Невиден скандал објави Вог! Дизајнерите против најпознатиот плус-сајз модел >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?