FaceBook  Twitter  

Таа е една од најсексапилните жени на светот – атрактивна е, има милион фанови на Инстаграм, свој сопствен бизнис и е мајка!

Познатиот модел Дафне Џој (29) се појави на ревијата на модната куќа „Willfredo Gerard“ која се одржа на Беверли Хилс во фустан со кој не остави ништо на фантазијата. Таа со оваа гола проѕирна креација под која најверојатно не носеше долна облека (или барем не онаа стандардната која што сме навикнати да ја гледаме!) направи вистински хаос на настанот на кој се појави оставајќи ги во сенка моделите од пистата.

Од Mарјана Станојковска до Кендал Џенер и Бела Хадид – тренд кој ширум ни ги отвори очите >>

Таа седеше во првите редови и со својата провокативен изглед беше во центарот на вниманието, а тоа можете да го забележите и од фотографиите. Инаку Дафне стана позната како девојка на реперот 50 Cent, а потоа и со нејзината врска со музичарот Џејсон Деруло.

Голо деколте или голи нозе, прашање е сега >>

Родена е во 1987 на Филипините, а од пред неколку години започна и со дизајнирање на фустани кои имаат една цел – да ги истакнат женските облини и женственост. Нејзиното влијание на стилот на Американките, но и на жените ширум светот не е за потценување.

Daphne what's through your head in that moment?😂❤️ she still looks sexy😜 #DaphneJoy #LasVegas #DangerousWoman

A post shared by DAPHNE JOY FAN PAGE (@daphnejoy_fan) on

Покрај работата како модел, Дафне се има појавено и во неколку филмови, а публиката најмногу ја познава по улогата во филмскиот серијал Пиратите од Карибите, како и по филмовите „Setup" (2011) и „Frankenhood" (2009).

Позајмете го деловниот стил на шпанската кралица Летиција со овие панталони од Aстибо >>

Оваа прекрасна дама е и мајка на синот Сајер (4)

Невиден скандал објави Вог! Дизајнерите против најпознатиот XXL модел >>

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...
Хотелот се наоѓа во Лагадин, на самиот брег на Охридското езеро во подножјето на планината Галичица. ...
Хотел “ Капри” располага со вкупно 20 соби и лоби бар до до 25 гости. ...
Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Хотелот со својата супериорна афтентичност се вклопува во срцето на Скопје. ...