ВЕСТИ http://stipka.com.mk/news/vesti Fri, 28 Apr 2017 00:27:30 +0200 Joomla! - Open Source Content Management en-gb Погледнете како изгледа новата кралска градина која е посветена на принцезата Дајана http://stipka.com.mk/news/vesti/33496-kralskata-gradina-posvetena-na-dajana http://stipka.com.mk/news/vesti/33496-kralskata-gradina-posvetena-na-dajana

Отворена е Белата градина во палатата Кенсингтон

]]>
ВЕСТИ Thu, 20 Apr 2017 09:09:58 +0200
Кендал Џенер како Мерлинка – сексапил каков досега не сте виделе! http://stipka.com.mk/news/vesti/33274-kendal-kako-merilin-monro http://stipka.com.mk/news/vesti/33274-kendal-kako-merilin-monro

Досега сме виделе бројни актери и познати фото модели како го копираат препознатливиот стил на Мерилин Монро.

]]>
ВЕСТИ Wed, 05 Apr 2017 06:21:39 +0200
Нешто што многу ретко можете да го видите – Викторија Бекам со насмевка на лицето! http://stipka.com.mk/news/vesti/33273-viktorija-se-smee http://stipka.com.mk/news/vesti/33273-viktorija-se-smee

Смешната страна на Викторија која многу ретко ја гледаме ...

]]>
ВЕСТИ Wed, 05 Apr 2017 06:13:36 +0200
Ќе се шокирате – лицето на познатата македонска актерка потполно изобличено! http://stipka.com.mk/news/vesti/33254-ќе-се-шокирате-–-лицето-на-познатата-македонска-актерка-потполно-изобличено http://stipka.com.mk/news/vesti/33254-ќе-се-шокирате-–-лицето-на-познатата-македонска-актерка-потполно-изобличено

Нина Деан е една од нашите најдобри млади актерки

]]>
ВЕСТИ Tue, 04 Apr 2017 13:31:45 +0200
Ова девојче има 7 години и го освојува модниот свет! Игра и во спотот на познатата пејачка кој досега го виделе преку 300 милиони луѓе http://stipka.com.mk/news/vesti/33238-ima-7-godini-a-e-manekenka http://stipka.com.mk/news/vesti/33238-ima-7-godini-a-e-manekenka

Сејви Монто неодамна го прослави својот седми роденден, а веќе го постигна она што многу манекенки не можат во целата своја кариера.

]]>
ВЕСТИ Mon, 03 Apr 2017 09:53:30 +0200
Плус-сајз модел ги шокираше сите со фотографија од минатото http://stipka.com.mk/news/vesti/33237-gi-sokirase-site-so-fotografija-od-minatot http://stipka.com.mk/news/vesti/33237-gi-sokirase-site-so-fotografija-od-minatot

Лиза на Инстаграм има повеќе од 40 илјади верни фанови.

]]>
ВЕСТИ Mon, 03 Apr 2017 09:09:44 +0200
Нов тренд на Инстаграм – погледнете како ќе изгледаат девојките на плажите ова лето http://stipka.com.mk/news/vesti/33194-devojki-na-plazi-so-svetki-na-zadnicite http://stipka.com.mk/news/vesti/33194-devojki-na-plazi-so-svetki-na-zadnicite

Нов тренд кој е пред нас и кој ќе доминира на плажите ова лето.

]]>
ВЕСТИ Thu, 30 Mar 2017 10:39:06 +0200
Маица која ќе ви објасни зошто Викторија Бекам никогаш не се смее! http://stipka.com.mk/news/vesti/33193-maica-viktorija-bekam http://stipka.com.mk/news/vesti/33193-maica-viktorija-bekam

Познатата дизајнерка позната е и по тоа дека никогаш не се смее!

]]>
ВЕСТИ Thu, 30 Mar 2017 10:23:16 +0200
Нема да ви се верува, но оваа секси шпанска актерка ќе ја глуми Донатела Версаче! http://stipka.com.mk/news/vesti/33081-ovaa-akterka-kje-ja-glumi-donatela http://stipka.com.mk/news/vesti/33081-ovaa-akterka-kje-ja-glumi-donatela

Шпанска актерка ќе ја глуми славната дизајнерка.

]]>
ВЕСТИ Wed, 22 Mar 2017 14:33:07 +0100
Млади девојки од Америка прават пластични операции за да изгледаат како Иванка Трамп http://stipka.com.mk/news/vesti/33062-da-izgledaat-kako-ivanka http://stipka.com.mk/news/vesti/33062-da-izgledaat-kako-ivanka

Веднаш откако Доналд Трамп стана претседател во земјата на бизоните, медиумите не престанаа да пишуваат за неговата ќерка, Иванка Трамп.

]]>
ВЕСТИ Tue, 21 Mar 2017 16:44:03 +0100