Најдобрата вест што одекна како бомба и која го одбележа почетокот на оваа година – Госпоѓа Клуни е бремена и очекува близнаци.

Познатата адвокатка деновиве се појави со нејзиниот сопруг во Лондон. Таа за оваа пригода носеше краток фустан со цветен дезен и црн капут, додека Клуни се прошета во елегантен костум. Што се однесува пак до веста дека Амал е бремена не треба да ја земаме здраво за готово бидејќи медиумите и претходно многу пати шпекулираа за нејзината бременост.

Но она што е сигурно, тоа е дека Клуни вчера застана на страната на неговата колешка Мерил Стрип која по нејзиниот говор на доделувањето на Златниот глобус во Лос Анџелес го критикуваше Доналд Трамп. По ова американскиот претседател на Твитер ја нарече Мерил преценета актерка, додека Клуни иронично му порача „А зарем вие не треба да ја водите државата?“ а потоа додаде дека се надева дека „Трамп сепак добро ќе ја работи својата работа, бидејќи само тоа е добро за Америка.“