FaceBook  Twitter  

Најдобрата вест што одекна како бомба и која го одбележа почетокот на оваа година – Госпоѓа Клуни е бремена и очекува близнаци.

Познатата адвокатка деновиве се појави со нејзиниот сопруг во Лондон. Таа за оваа пригода носеше краток фустан со цветен дезен и црн капут, додека Клуни се прошета во елегантен костум. Што се однесува пак до веста дека Амал е бремена не треба да ја земаме здраво за готово бидејќи медиумите и претходно многу пати шпекулираа за нејзината бременост.

Но она што е сигурно, тоа е дека Клуни вчера застана на страната на неговата колешка Мерил Стрип која по нејзиниот говор на доделувањето на Златниот глобус во Лос Анџелес го критикуваше Доналд Трамп. По ова американскиот претседател на Твитер ја нарече Мерил преценета актерка, додека Клуни иронично му порача „А зарем вие не треба да ја водите државата?“ а потоа додаде дека се надева дека „Трамп сепак добро ќе ја работи својата работа, бидејќи само тоа е добро за Америка.“

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Хотел Леонардо е модерен и комфорен хотел одалечен само 1 км од центарот на градот. ...
Инекс Горица е туристички хотелски комплекс кој се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро. ...
Најдобар Spa Resort за регионот Балкан на World Spa & Wellness Awards 2014 во Лондон.
ТЦЦ ГРАНД ПЛАЗА се наога на само 3 км од центарот на Скопје е особено погоден за лица од сферата на бизнисот и спортот. ...