Познатата манекенка гола во новата кампања на Версаче

Познатиот топ моделот Џиџи Хадид е новото заштитно лице во зимската кампања на познатиот италијански бренд Версаче. Но овој пат Донатела не сакаше манекенката да позира во нејзините фустани туку да го искористи нејзиното совршено голо тело како сценографија за огромната црна чанта. Од тие причини Џиџи позираше како од мајка родена на свилена постела на која доминираше препознатливиот мотив – фамозната Медуза, додека во нејзините раце во еротски занес ја држеше големата чанта.

Еве како Џиџи Хадид го постигнува нејзиниот блескав тен >>

По бајковитата модели кои ги носеше како заштитно лице за колекцијата на Карл Лагерфелд Џиџи се согласи за Версаче да го соблече и последното парче облека и да позира само во високи потпетици, а кога се „облече“ позираше во кожна јакна повторно држејќи ја големата чанта која е преставена како клучен модел од овој бренд за следната сезона.

Ова се најдобрите и најбараните коректори на нашиот пазар >>

Секако, ако покрај прекрасната Џиџи и нејзиното секси извајано тело, некој воопшто и ги забележи овие модни додатоци.

Како Џиџи Хадид ги носи најпопуларните чизми до глужд за оваа сезона >>