Сиена Милер има беспрекорен стил!

Познатата актерка на промоцијата на „Live by night“ ги воодушеви сите со нејзиниот долг фустан со интересни риги од „Proenza Schouler“. Шарениот фустан е со долги ракави и е зачинет со интересни црни пердуви во долниот дел, а Сиена го носеше во комбинација со црни сандали, суптилна шминка и шик фризура. Креацијата е совршен избор доколку сакате да го разбиете зимското сивило, а во комбинација со добри чизми до глужд и капут или бунда можете да го искористите и за вашите дневни комбинации.

Најубавите фустани и капути од Бершка, Манго и Зара во бојата која ќе биде хит во 2017 >>

Па, дали ви се допаѓа ова шарена креација?