Оваа девојка со африканско потекло има само 16 години и засекогаш ја промени модната индустрија.

Read more...

Една од омилените црногорски манекенки, позната по улогата во спотот на Бајага, Надежда Бановиќ, почина во Германија каде што живеше.

Read more...

Поп кралицата Мадона објави фотографија на нејзиниот профил на Инстаграм со која ги збуни своите обожаватели.

Read more...

Словенската фабрика за папучи Копитарна од Севница ги изненади своите купувачи со престижна линија папучи која ја нарече Бела куќа со алузија на најславната поранешна сограѓанка Меланија Трамп на која и имаат испратено и ексклузивен модел пишуваат словенските медиуми.

Read more...

Не, не мислиме тука на модните комбинации и на тоа што Кејт ги подржува британските модни брендови, туку на нешто сосема друго.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Бистро барот Бела Куќа се наоѓа во строгиот центар на градот на 30 метри од широк сокак. ...
Хотел, спа центар и аква паркот Изгрев е сместен на самото крајбрежје на Охридското езеро во Струга. ...
Се наоѓаме во резиденцијалниот дел на Скопје
Во атарот на село Нежилово на реката Бабуна се наоѓа рибникот на пастрмка Нежилово ...
Holiday Inn Skopje e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели Holiday Inn. ...