loading...

Новото риалити во стилот на „Икс фактор“ многумина ќе ги остави без здив, особено откако ќе го слушнат неговото име – „Секс фактор“.

Read more...

Новиот спот на Жељко Јоксимовиќ и Даниел Кајмакоски и покрај тоа што урива рекорди по гледаност на Јутјуб, тој предизвика и поделени реакции кај фановите.

Read more...

На 7 јуни во арената „Борис Трајковски“ ќе се одржи концерт на кој ќе настапат ѕвездите од најгледаното музичко шоу на овие простори „Икс фактор“.

Read more...

Пред да стане брадестата жена Кончита Вурст тој беше обично момче кое се викаше Томас Нојвирт, роден на 6 ноември 1988 година во австрискиот град Гмунден.

Read more...

Прво напиша дека ние Македонците сме мизерни, што не сакавме да го коментираме бидејќи си рековме ајде, нека е, сепак сме држава со еден куп невработени,  со безброј сиромашни, што значи дека има некаква логика во нејзиниот збор „мизерија“.

Read more...

Белградската стилистка и уредничка на српскиот „Story“ Ивана Ребреновиќ ќе се грижи за стајлингот на Тијана Дапчевиќ на настапот на Евросонг 2014.

Read more...

Легендарната 60 годишна актерка Тања Бошковиќ крена вистинска медиумска прашина која за време на „Танцот со ѕвездите“ го бакна во уста нејзиниот 17 годишен партнер Марко Мициќ.

Read more...

Ќерката на легендарниот пејач Љубиша Стојановиќ - Луис која што пошироката јавност ја запозна благодарение на нејзиното учество во „Икс фактор“, Маја Новаковиќ ја промовираше нејзината прва песна и спотот за истата со наслов „Тоа сум јас“.

Read more...

Месец дена од победата во шоуто „Икс Фактор“ Даниел Кајмакоски за српскиот Телеграф изјави дека се уште не видел ништо од наградите што требаше да ги добие.

Read more...

Даниел Кајмакоски во интервју за српскиот весник „Курир“ зборуваше отоврено за сето она што му се случува откако победи во шоуто „Икс фактор“ но и за каков тип на жени сака.

Read more...

barate

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

loading...

 

ПОПУЛАРНО