matte

Познатиот турски актер Еркан Петекај повторно е во центарот на скандал - расправијата со неговата колешка Нургул Јешилчај продолжува, а најверојатно и новата серија повторно мора да доживее големи промени.

Read more...

Познатата турска актерка Мерјем Узерли која на овие простори се прослави со улогата на султанката Хурем во Сулејман Величествениот речиси на сите фотографии на кои се појавува во медиумите е фотошопирана.

Read more...

Откако се породи Ким Кардашијан (35) упорно се обидува да ја врати посакуваната тежина и сега конечно е многу блиску до целта.

Read more...

Дали навистина ќе се мажи русокосата актерка Мерјем Узерли која од минатата година со својата ќеркичка живее во Истанбул?

Read more...

Турскиот актер кој на овие простори е познат по неговата улога на заводникот Езел од истоимената серија застана на лудиот камен.

Read more...

Познатата турска актерка Бергузар Корел деновиве пред јавноста откри уште еден од своите таленти со кои ги воодушевува сите.

Read more...

На премиерата на филмот „Раната на мојата мајка“, познатата турска актерка Мерјем Узерли беше со Озан Гувен, но според турските медиуми нејзината вистинска љубов се криела во публиката.

Read more...

Дали станува збор за вистинска љубов која се родила за време на снимањето на новата серија, или пак само за маркетиншки трик, ќе покаже времето.

Read more...

Се сеќавате на Жаде и хит серијата „Забранета љубов“ која дефинитивно  е една од најпознатите серии на овие простори заедно со сериите Касандра и Сулејман величествениот?

Read more...

Џанан Узерли (34) е успешна џез пејачка и две години е постара од нејзината сестра познатата турска актерка, Мерјем Узерли (32).

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com