matte

Набахат Џехре е позната турска актерка која на овие простори се прослави со улогата на султанката Валиде во хит серијата Сулејман Величествениот.

Read more...

Кога таа ќе помине на улица, сите се вртат по неа...

Read more...

Познатиот турски актер Еркан Петекај повторно е во центарот на скандал - расправијата со неговата колешка Нургул Јешилчај продолжува, а најверојатно и новата серија повторно мора да доживее големи промени.

Read more...

Познатата турска актерка Мерјем Узерли која на овие простори се прослави со улогата на султанката Хурем во Сулејман Величествениот речиси на сите фотографии на кои се појавува во медиумите е фотошопирана.

Read more...

Откако се породи Ким Кардашијан (35) упорно се обидува да ја врати посакуваната тежина и сега конечно е многу блиску до целта.

Read more...

Дали навистина ќе се мажи русокосата актерка Мерјем Узерли која од минатата година со својата ќеркичка живее во Истанбул?

Read more...

Турскиот актер кој на овие простори е познат по неговата улога на заводникот Езел од истоимената серија застана на лудиот камен.

Read more...

Познатата турска актерка Бергузар Корел деновиве пред јавноста откри уште еден од своите таленти со кои ги воодушевува сите.

Read more...

На премиерата на филмот „Раната на мојата мајка“, познатата турска актерка Мерјем Узерли беше со Озан Гувен, но според турските медиуми нејзината вистинска љубов се криела во публиката.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО