Оваа мајка важи за една од најубавите актерки во турските серии

Познатата турска актерка Нургул Јесличај која најпрво ја запознавме преку нејзината улога на Јасмин во серијата „Љубов и казна“, а потоа и по улогата на Ѓулсерен од „Парампарче“ и во приватниот живот е вистинска убавица. Таа од бракот со Чем Озер има 12 годишен син кој многу често пред новинарите знае да каже дека е горд на својата мајка.

Инаку, Нургул турските медиуми ја споредуваат со Моника Белучи ...

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?