Животната приказна на фронтменот на групата U2, Боно е навистина трогателна.

Bono


Пејачот останал сирак кога имал 14 години, а за смртта на својата мајка вели дека оставила „голема дупка во негово срце“.
Мајката на Боно починала на погребот на неговиот дедо.

На неговата мајка и се слошило и умрела на рацете на својот син. Како причина за смртта се наведува анеуризма.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?