Нова македонска телевизиска серија наскоро ќе почне да се емитува на една од телевизиите.

tv serijanew

Се работи за ТВ Серијата насловена „Македонија“, која според промотивното видео кое денеска премиерно беше објавено на јутуб, има историска тематика но во исто време се испреплетува со настани од современото живеење.

А од видеото можете да дознаете „Што е Македонија?“

-Што е Македонија? Македонија е љубовна приказна, има две приказни, две љубови, и двете се мои. Во едната си ти, а јас оној кој беше сакан, па макар и вака, на самиот крај. Нека биде среќен крај...

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?