Омер повторно ги запали социјалните мрежи

Овој пат Бариш Ардуч кој се прослави со серијата „Вљубениот ерген“ ги изненади своите обожавателки на социјалните мрежи со фотографија на која позира со своето милениче. Тој за помалку од еден час собра преку 150.000 лајкови и над 7000 коментари.

Инаку, деновиве во турските медиуми врие од натписи дека Ардуч ја побарал својата девојка за сопруга бидејќи сакал да стане татко. Тој и актерката Гупсе Озај се во врска од 2014 години, а неодамна се шпекулираше дека нивната љубов е при крај. Но овие информации се покажаа како невистинити, а во прилог на тоа оди и податокот дека тие пред неколку месеци и официјално ги запознале нивните семејства. Сега веќе се планира свадбата и се шушка дека голема е веројатноста таа да се случи при крајот на летото. Според турските медиуми, тие се уште не одлучиле каде ќе се случи церемонијата, но најверојатно тоа ќе биде или во родниот Измир на Гупсе или во Истанбул по желба на Бариш. Оваа информација освен во медиумите се појави и на еден од неговите профили на социјалните мрежи, по што обожавателките збеснаа за неговиот избор на животна сопатничка. Не се штедеа ниту со погрдни  коментари за Озај која според нив не е вистинскиот избор за него, туку колешката Елцин Сангу, односно Дафне.

Најпознатиот турски ерген ги разочара своите обожавателки – еве кога е неговата свадба >>

 

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?