Познатата турска актерка Мерјем Узерли која се прослави со серијата Сулејман Величествениот има 33 години и е вистинска убавица.

Таа како Хурем Султан заедно со познатиот турски актер Халит Ергенч кој го играше ликот на Сулејман беше водечки лик во оваа серија. Мерјем со својата појава привлече големо внимание, а општо познато е и дека многумина ја следеа серијата само заради неа. Потоа наводно поради психички проблеми, актерката го напушти проектот со кој се прослави, и повеќе не можеше да снима ниту една епизода. Но произлезе дека тоа е поради нејзината бременост така што наскоро целото свое време го посвети на нејзината ќеркичка Хана.

Таа како и многу други ги користи социјалните мрежи и е мошне активна, особено на Инстаграм каде постојано објавува свои фотографии.

Според многумина таа денес изгледа дури и подобро од порано.

Што мислите вие?

Извор: Telegraf.rs

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?