Бали бег, Сулејман, Езел ...

Познатите турски актери кои ги глумат овие ликови и кои ги следиме на малите екрани се мошне популарни во Македонија. Се започна со хит серијата Сулејман Величествениот која ни ја откри раскошната убавина на турските актерки, но и актери! И покрај тоа што дамите коишто глумат во овие проекти се неспорно убави, вниманието на Македонките најмногу го привлекуваат нивните презгодни актери. Еве кои се тие ...

# СВЕТЛООKИ

Халит Ергенч (Сулејман Величествениот)

 

Киванч Татлуту (Езел)

Онур Туна (Филинта)

# ТЕМНООKИ

Бурак Озџивит (Бали бег)

Кенан Имирзалиоглу (Езел)

Па, кој од овие актери ви е најсекси и најубав?

 

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?