FaceBook  Twitter  

Познатата српска сапуница „Подобар живот“, на 7 јануари ќе направи точно триесет години од првото емитување.

Култната серија за семејството Попадиќ првпат се емитуваше на седми јануари 1987 година. РТС објави дека по тој повод, ќе емитува повторно репирза од серијата. Брачните проблеми и љубовните интиги, соседските односи беа тема на оваа српска серија која се емитуваше и на каналите низ Македонија. Сценаристот на првата српска тв серија Синиша Павиќ изјави дека кога и да се емитува серијата ќе делува свежо и ново.

На следната страна погледнете како изгледа семејството Попадиќ денес >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Во центарот на најпознатата улица во Битола „Широк Сокак" - ве покануваме да го посетите хотелот Милениум Палас. ...
Поминете дел од Вашето време во прекрасниот амбиент на ресторанот Дион, сместенпокрај кејот на реката Вардар. ...
Гостилница Лезет се наоѓа во центарот на Скопје.
Хотелот располага со два ресторани, бесплатен интернет и рецепција која работи 24 часа. ...
Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...