ban2

Познатата српска сапуница „Подобар живот“, на 7 јануари ќе направи точно триесет години од првото емитување.

Култната серија за семејството Попадиќ првпат се емитуваше на седми јануари 1987 година. РТС објави дека по тој повод, ќе емитува повторно репирза од серијата. Брачните проблеми и љубовните интиги, соседските односи беа тема на оваа српска серија која се емитуваше и на каналите низ Македонија. Сценаристот на првата српска тв серија Синиша Павиќ изјави дека кога и да се емитува серијата ќе делува свежо и ново.

На следната страна погледнете како изгледа семејството Попадиќ денес >>

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?