Во рамките на турнејата насловена „Зар је важно дал се пева или пјева“ според истоимената песна за која Лепа Брена минатата недела го промовираше спотот, фолк дивата воодушеви повеќе од 1500 балкански фанови пред кои настапи во Дизелдорф.

brena1


Се нижеа и стари, но и нови хитови, а клубот „КО“ беше премал да ги собере сите обожаватели кои сакаа да ја видат и слушнат Лепа Брена.
„Имаше многу радости, веселби, игри, среќа и позитивна енергија! Ја пеевме новата песна повеќе пати, што искрено ме израдува затоа што само тоа потврдува дека го погодивме вкусот на публиката“, изјави Брена по концертот.

brena

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?