Американската интернет-страница Beautiful Woman Pedia ги избра трите најубави Македонки.

najubavimakedonki

Според порталот, трите најубави жени од Македонија се Катарина Ивановска, Марајана Станојкоска и Сузана Ал Салкини.


Во оваа американска енциклопедија за најубави жени, за Македонките се вели дека се ултра згодни, високи, со кафеава и сина боја на очи, најчесто темна коса, но има и русокоси.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?