Мелита Ракичевиќ посети пластичен хирург или во прашање е само добра кармин и моливче за усни – што мислите вие?

Како и многу помладата Кајли Џенер која со своето контурирање а потоа и со лудиот предизвик за зголемување на усните го запали целиот свет, така и Мелита Ракичевиќ ги запали социјалните мрежи со овие фотографии. Корисниците на социјалните мрежи во Македонија беа изненадени од новиот изглед на поранешната водителка, па многумина коментираа дека Мелита најверојатно посетила пластичен хирург.

Нејзините усни денес навистина изгледаат поразлично отколку во минатото, а тоа можеме да го водиме и од следниве фотографии.

Мелита пред неколку години

Промената е и повеќе од забележителна, па воопшто не треба да не чудат коментарите поврзани со нејзиниот изглед. Но нема воопшто да се изненадиме и ако НЕ станува збор за хемикалии во усните, туку само за (невешто) поигрување со Фотошоп и ретуширање, знаејќи ја нејзината страст кон фотографирање, како и кон вежбањето и шминкањето.

Мелита сега

Што мислите вие?

Фото: Инстаграм/ Принтскрин

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?