Познатата писателка Исидора Бјелица веќе со години се бори со тешката болест, а сега нејзината состојба е најкритична.

„Знам дека Балканот е примитивна средина, каде се очекува, кога некој има ваква дијагноза, да се повлече и да молчи. Јас морам да се повлечам и да умрам достоинствено, никој да не ме види. Тоа е Балкан“, вели познатата писателка.

Познатата писателка собра сила и успеа дури и да се пошегува на сопствена сметка, а поврзано со Неда Украде која, да потсетиме, објави селфи фотографија со Уснија Реџепова додека таа беше на смртна постела, поради што многу обожаватели и ден-денес ја критикуваат. „Имав многу тага, стрес и бомбардирања. Но потребно му е чудо, а јас сум доволно луда да верувам во чудо. Резултатите ми се такви што Неда Украден може во секој час да влета и да се фотографира со мене“, изјави Исидора за српските медиуми.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?