Уште една емисја од музичкото шоу со хуманитарен карактер „Твоето лице звучи познато“ помина вчера вечер.

Tijana Dapcevic


Како во секое издание така и во ова, маестралната Тијана Дапчевиќ повторно имаше одлична изведба и маска, но овојпат дури ни жирито не можеше да ја препознае.

tijana1


Дапчевиќ  настапи на сцената заедно со Бане и Беби Дол која ја имаше улогата на Стивен Тајлер и песната „Walk this way“, а пак Тијана беше во улога на музичкиот ривал DMC.
Погледнете како изгледаше Тијана на сцената.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?