ban2

Не знаеме за вас, но ние не веруваме во овие гласини

Поради проблемите околу емитувањето на шоуто „Ѕвездите на Гранд“ и телевизија Пинк во јавноста протекоа и информации дека Јелена Карлеуша ќе заработи околу 400.000 евра од сопственикот на Гранд продукција. Но српскиот портал „Ало“ спротивно на овие гласни, тврди дека Карлеуша и нејзините колеги работат за џабе, а пари добива само Драган Стојковиќ Босанац. „Гранд генерално не ги плаќа членовите од жирито затоа што за нив учеството е најголема медиумска промоција, поради што им се крева популарноста и цената на настапите, се оживуваат нивните стари хитови, а продукцијата ги промовира и често им ги организира концертите“ – наведува изворот за „Ало“. Единствениот исклучок е Босанац кој НЕ живее од публиката и нема потреба од медиумска промоција, па Саша Поповиќ за него издвојува хонорар од околу 500 евра по емисија“, додава истиот извор.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?