ban2

Творештвото на младиот Михаил Корубин

Сопругот на пејачката Каролина, Михаил е трета генерација сликари во семејството Корубин. Неговите дедо и татко, Миле и Рубинс, исто така беа познати македонски сликари кои оставиле свој печат и во делото на младиот сликар.

Погледнете некои од неговите слики, но и од фотографиите што Михаил ги објавува на неговиот профил на Инстаграм ...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?