Нашите девојки ги сакаат турските актерки

Тие имаат посебна харизма, а меѓу нив има и такви кои можат да застанат рамо до рамо со најубавите жени на светот. Направивме листа од три познати турски дами кои според нас се најубави, па погледнете и кажете ни дали меѓу нив е и вашата омилена актерка.

Хурем

Мерјем Узерли не освои сите со нејзината улога на Хурем во популарната серија „Сулејман величествениот“. Таа плени со нејзината специфична убавина и сексапил, а неодамна ни покажа и како изгледа без султанските фустани, само во костим за капење ....

Елцин Сангу

Елцин Сангу е турската манекенка која се прослави со улогата на Дефне во хит серијата „Вљубениот ерген“. Таа поседува несекојдневна харизма и убавина, и дефинитивно заслужува да се најде на оваа наша листа, нели?

Фахрије Евџен

И за крај ја ставаме актерката која го освои срцето на миленикот на жените, Бурак Озчивит, популарниот Бали бег од хит серијата „Сулејман величествениот“. Таа ја освои и нашата публика со својот атрактивен изглед ...

Па, која е вашата омилена турска актерка?

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?