Таа е препознатлива по нејзината бујна виткана коса

Познатата српска актерка Лидија Вукичевиќ со години ја носи истата фризура, а деновиве сепак одлучи дека е време да направи промена. Па така наместо долга виткана коса која со тек на време стана и како нејзин заштитен знак, реши на кратко да стане црвенокоса.

Нејзините фанови беа шокирани од промената и не можеа да поверуваат дека се откажала од нејзините препознатливи локни. Но Лидија набргу откри дека станува збор за улога, односно дека се работи за перика. „Дали би ме препознале? Актерот е актер. Почнувам со снимање на нова серија и ова сум новата јас“ напиша таа под нејзината фотографија на Инстаграм.

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?