Се уште не стивнуваат реакциите по првото запросување на Евровизија која нашата претставничка Јана Бурческа му кажа ДА на нејзиното момче.

Откако Јана пред самиот настап на Евровизија објави дека е бремена, медиумите веднаш соопштија дека Јана веќе две години е во врска со Александар Филиповски гитаристот од нејзиниот бенд „Оф битз“. Но порталот Република не потсети дека за Јана пред само година дена се шушкаше дека е во врска со поранешниот играч на МЗТ, Урош Васиљевиќ. Токму на неговиот профил на Фејсбук се уште може да се најде фотографијата на која Јана е во венчаница, на минатогодишниот саем за венчаници во Скопје, а се уште под самата фотографија стои и коментарот кој тогаш го сподели Урош, „Толку беше“!

Како и да е, Александар, новото момче на Јана на сите ни приреди вистинско изненадување кога ја запроси пред камерите и милионската публика. Еве го видеото на кое се гледа кога таа го кажа своето судбоносно ДА, а фотографијата со невестинскиот фустан е тука за сите оние кои се нестрпливи да ја видат пејачката во бело.

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?