ban2

Нова хит песна од познатото скопско дуо

Станува збор за песната „Рома романтика“ на Куку Леле за која спотот е снимен во преубавите лавиринти од Старата скопска чаршија. Музиката, текстот и аранжманот и овој пат се на генијалниот Роберт Саздов, додека Панки ги воодушеви сите како со својот карактеристичен вокал, така и со атрактивниот изглед во елегантниот црн костум.

Па, дали ви се допаѓа новиот спот на Куку леле? 

 

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?