ban2

Најпознатите хрватски пејачки обожаваат исти обувки

Но прашањето што се наметнува е дали станува збор за коинциденција или една од нив го копира стилот на другата? Што мислите вие?

Тие имаат исти високи потпетици од „Gianvito Rossi“ кои чинат околу две просечни плати во Македонија, односно 560 евра. Тука се и сандалите од Прада за кои треба да издвоите „само“ 390 евра и кои Севе ги носеше на промоцијата на турнејата „Добро дојде во клубот“ но и на нејзината венчавка со Игор Којиќ пред година и пол.

Маја сака да биде како Северина, но тоа го прави неуспешно >>

Исти такви сандали, само во преубава златна нијанса, неодамна си купи и Јелена Розга. И тоа за нејзиниот спот „Жилети“.

Но покрај високите потпетици тие имаат и исти црни чизми до глужд од Баленсијага. Најпрво ги носеше Северина, а потоа во ист таков модел можевме да ја видиме и Розга. Станува збор за модел кој чини 1200 евра.

Ова се однесува и на популарните платформи од „Stella McCartney“ кои Севе ги набави веднаш откако се појавија на пазарот.

А по некое време во овие обувки од 900 евра се прошета и Розга.

Па, што мислите, која од која копира? 

Северина vs Бијонсе vs Викторија Бекам – на која најдобро и стои ова здолниште? >>

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?