Најпознатата фолк пејачка во регионот како Ледена кралица.

Цеца Ражнатовиќ во новиот спот за песната „Невиност“ ни се претстави како познатата принцеза од цртаниот Замрзнатото царство. Приказната започнува на бензинска пумпа во снежна атмосфера и со Цеца облечена во преубав гламурозен фустан. Таа носи бунда и кожени ракавици и тогаш се случува сонот од кој пејачката се буди на крајот од песната. Таа сонува дека е Ледена кралица и се појавува во прекрасна бела креација која е направена специјално за потребите за снимањето на спотот и секој дел е уникатен.

Овој тренди џемпер го поседуваат сите модни блогерки >>

Потоа следува уште една модна комбинација во која пејачката се појавува во црвен фустан долг седум метри зачинет со бисери од Сваровски во пределот на рацете кои го претставуваат крвотокот. Фустанот е со потписот на нејзиниот стилист Стефан Орлиќ, додека за овие преубави фотографии е виновна фотографката Марина Бугарчиќ.

Ова ќе биде еден од главните трендови следната пролет - еве зошто треба и вие да го прифатите >>

Можеби звучи шашаво, но функционира! Еве зошто треба да ставате шеќер во шампонот >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?