Погледнете како изгледаа дамите од балканската поп фолк сцена во новогодишните програми што се вртеа на најпознатите ТВ станици.

И додека во повеќето градови во Македонија новогодишните забави беа откажани (оправдано, секако!) на телевизиите се случуваше вистинска драма. На Канал 5 одеше новогодишна прослава од соседството, додека на Сител македонска сага во која главна улога имаа Елена Велевска и Благица Павловска. Од сите нив Благица Павловска се издвои најмногу со нејзиниот стајлинг со кој на многумина им ја разубави вечерта (сигурно такви имаше многу повеќе од оние што го свртеа каналот!), додека Елена Велевска и закопчана до грло изгледаше секси.

Елена Велевска во секси издание ги запали социјалните мрежи >>

Благица Павловска

Што се однесува до дамите од соседството, таму ситуацијата беше уште подраматична. Неда Украден (66) се појави во комбинезон од тантела кој повеќе покажува, отколку што сокрива, па сите се прашуваа дали жената која важи за најсекси баба на Балканот носи долна облека или не. Во центарот на вниманието беше и Весна Змијанац која носеше слична комбинација како нашата Благица – односно фустан кој го открива градникот и поголем дел од деколтето, додека за длабокиот шлиц на Станија како и за нејзините црвени гаќички веќе ви пишувавме.

Нема да ви се верува колку заработуваат македонските пејачи од настапите на плоштадите >>

Неда Украден

Весна Змијанац

Станија

Па, која од овие дами го имаше најлудиот стајлинг во најлудата ноќ од годината?

Познатата фолкерка го покажа своето совршено тело и ги запали социјалните мрежи >>

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?