FaceBook  Twitter  

Погледнете како изгледаа дамите од балканската поп фолк сцена во новогодишните програми што се вртеа на најпознатите ТВ станици.

И додека во повеќето градови во Македонија новогодишните забави беа откажани (оправдано, секако!) на телевизиите се случуваше вистинска драма. На Канал 5 одеше новогодишна прослава од соседството, додека на Сител македонска сага во која главна улога имаа Елена Велевска и Благица Павловска. Од сите нив Благица Павловска се издвои најмногу со нејзиниот стајлинг со кој на многумина им ја разубави вечерта (сигурно такви имаше многу повеќе од оние што го свртеа каналот!), додека Елена Велевска и закопчана до грло изгледаше секси.

Елена Велевска во секси издание ги запали социјалните мрежи >>

Благица Павловска

Што се однесува до дамите од соседството, таму ситуацијата беше уште подраматична. Неда Украден (66) се појави во комбинезон од тантела кој повеќе покажува, отколку што сокрива, па сите се прашуваа дали жената која важи за најсекси баба на Балканот носи долна облека или не. Во центарот на вниманието беше и Весна Змијанац која носеше слична комбинација како нашата Благица – односно фустан кој го открива градникот и поголем дел од деколтето, додека за длабокиот шлиц на Станија како и за нејзините црвени гаќички веќе ви пишувавме.

Нема да ви се верува колку заработуваат македонските пејачи од настапите на плоштадите >>

Неда Украден

Весна Змијанац

Станија

Па, која од овие дами го имаше најлудиот стајлинг во најлудата ноќ од годината?

Познатата фолкерка го покажа своето совршено тело и ги запали социјалните мрежи >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Holiday Inn Skopje – Вашиот избор за свадба од соништата
Хотелот Сити Палас е сместен на самото шеталиште покрај Охридското езеро, на само 300 метри од Стариот град. ...
ТЦЦ ГРАНД ПЛАЗА се наога на само 3 км од центарот на Скопје е особено погоден за лица од сферата на бизнисот и спортот. ...
Бутик Хотел Роза Дипломатик е скапоценост од аспект на место за престојување:... ...
Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...