Пејачката Нова година ја дочека работно!

Една од нашите најпознати фолк ѕвезди, Елена Велевска, за Нова година настапи во Охрид каде и покрај студената атмосфера охриѓани си поминаа весело и распеано. Но, Елена и преку социјалните мрежи ги мамеше воздишките на посилниот пол со неколку фотографии со кои им ја честита Новата година:

„Имајте година исполнета со љубов во срцата и мир во душата, радувајте се на секој ден како да е последен, бидејќи е Божји благослов што постоиме. Од срце ви благодарам што сте со мене и што добив многу пораки дека најубаво сте ја поминале оваа година. Честитки и до најдобриот менаџер на градот, Нико Бекраќ, бидејќи Охрид никогаш не бил поисполнет со гости од секаде. Штета само што немам фотографија да го видите тој спектакл. Среќна 2017“ - им порача атрактивната пејачка на своите обожаватели преку Фејсбук.

Фото: Фејсбук/Елена Велевска

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?