FaceBook  Twitter  

Пејачката Нова година ја дочека работно!

Една од нашите најпознати фолк ѕвезди, Елена Велевска, за Нова година настапи во Охрид каде и покрај студената атмосфера охриѓани си поминаа весело и распеано. Но, Елена и преку социјалните мрежи ги мамеше воздишките на посилниот пол со неколку фотографии со кои им ја честита Новата година:

„Имајте година исполнета со љубов во срцата и мир во душата, радувајте се на секој ден како да е последен, бидејќи е Божји благослов што постоиме. Од срце ви благодарам што сте со мене и што добив многу пораки дека најубаво сте ја поминале оваа година. Честитки и до најдобриот менаџер на градот, Нико Бекраќ, бидејќи Охрид никогаш не бил поисполнет со гости од секаде. Штета само што немам фотографија да го видите тој спектакл. Среќна 2017“ - им порача атрактивната пејачка на своите обожаватели преку Фејсбук.

Фото: Фејсбук/Елена Велевска

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Holiday Inn Skopje – Вашиот избор за свадба од соништата
Хотелот Сити Палас е сместен на самото шеталиште покрај Охридското езеро, на само 300 метри од Стариот град. ...
ТЦЦ ГРАНД ПЛАЗА се наога на само 3 км од центарот на Скопје е особено погоден за лица од сферата на бизнисот и спортот. ...
Бутик Хотел Роза Дипломатик е скапоценост од аспект на место за престојување:... ...
Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...