Се мислев темава во која рубрика да ја сместам, ама сепак се решив за книжевност.

Read more...

Пред некое време во Холивуд беше позната кратката Pixie фризира. Особено фризурата на Ријана...

Read more...

Драги наши пријатели, ви благодариме за вашата поддршка и дружба. Ве покануваме да се дружиме и на нашиот ФОРУМ.

Read more...

Веќе и лавовите во зоолошката градина знаат дека ние како медиум сме независни.

Read more...

Веќе одамна им велам на пријателите дека се додека не видиме тепачка во собранието, од нашата држава нема да биде држава!

Read more...

Оваа галерија е по повод средбата меѓу премиерите на Грција и на Бугарија, Андонис Самарас и Бојко Борисов, која што се случи деновиве во Атина, на која тие ни испратија заедника порака дека како држава треба да покажеме добрососедство.

Read more...

Според порталот Скопјеинфо, наскоро би требало да почне изградба на нов луксузен шопинг центар во Mакедонија.

Read more...

Лидерот на ДПА Мендух Тачи на конвенцијата на која што ги претсавија нивните кандидати за градоначаници изјави дека ако тие дојдат на власт, на Македонците ќе им забранеле да ја пеат песната „Македонско девојче“.

Read more...

Филмскит фонд на Македонија додели по три гранта на кандидатите кои аплицирале на конкурсот за доделување финансиски средства за пишување на ново сценарио.

Read more...

Вчера вечер околу 20 часот нападнал 13 годишно дете и цели 10 минути го држел во заби и не сакал да го пушти...

Read more...

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?