ban2

Мими, Арент и Линда се појавија во емисијата на Стив Харви на телевизијата Fox 26, а публиката требаше да погоди колку години имаат.

Read more...

Атрактивната македонска менекенка Мартина беше тим лидер на натпреварот организиран од N.A.S.A. каде што за улога имаа решавање на проблеми со кои N.A.S.A има потешкотии и земаа прво место за 3D Printing Challenge каде што беа номинирани за Galactical Impact.

Read more...

Не е новина дека на многу мажи им треба помош кога е во прашање облекувањето.

Read more...

Полицијата го приведе осомничениот Д.С. поради осомно сомнение дека ја силувал 20 годишната студентка на медицина во Штип.

Read more...

Според штипската ТВ Стар, дваесетгодишна студентка била донесена во болницата и одбивала да комуницира со сите, па дури и со најблиските.

Read more...

Канада најави дека од јануари наредната година ќе направи драстична промена на имагрицискиот систем, па така работодавачите ќе можат многу полесно да дојдат до квалификувани работници.

Read more...

„Ќе ја изгаснам страната додека страстите не се смират. Но не ми можат ништо бидејќи не го кршам законот“, напиша вчера на непристојната страница „Најголемите дрољи од оснвните и средните училишта“, нејзиниот администратор, 17-годишниот Ренато Е. од Новска.

Read more...

Кога астрономите од опсерваторијата Паркес во Австралија пред неколку година (2007) го забележаа мистериозниот сигнал од непозната, далечна галаксија, многумина беа скептични.

Read more...

За само два дена повеќе од 1000 луѓе се потпишаа на петицијата „Стоп за концертот на Цеца на новосадската тврдина“, која на интернет ја покренаа незадоволните жители на Нови Сад, пренесе вчера Радио Телевизија Војводина.

Read more...

Користењето марихуана еднаш во неделата делува на мозокот кај младите лица и влијае на нивните емоции и мотивација за учење.

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?