ban2

beti soobrakajka 3 cr

Екс министерката за култура, Елизабета Канческа направи сообраќајка на раскрсницата кај градската болница.

Read more...

ohridsoeenxcxc cr

Безживотно машко тело синоќа, околу 17 часот и 50 минути, е забележано во водите на Охридското Езеро, на плажата „Сараиште“.

Read more...

65372703 filharmonija1 crМакедонската песна „Јовано, Јованке“ беше свирена во филхармонијата во Хамбург, на концертот насловен „Век на прогони“, каде специјален гостин беше тапанарот Мартин Грубингер.

Read more...

ana1 cr

Животната драма на македонскиот фризер и стилист Љупчо Петрушевски - Бубе минатата година ја потресе македонската јавност, а сега е време да ја покажеме хуманоста на делo.

Read more...

Младиот компјутерски гениј Марко Чаласан деновиве го положи последниот испит и стана најмладиот систем-инженер на „Мајкрософт".

Read more...

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон ги изненади сите свои сограѓани со еден потег со кој сите ги потсети на големото срце на принцезата Дајана.

Read more...

Првата дама на Америка често можеме да ја видиме во креации од славната дизајнерска двојка Dolce & Gabbana кои ги носеше и пред тоа.

Read more...

odmor2 cr

Летни дестинации во кои важи македонското здравствено осигурување.

Read more...

nikola todorov press cr

Денеска при влезот во Министерството за здравство непознато лице со неколку истрели од огнено оружје се обидело да го убие досегашниот министер за здравство и висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров.

Read more...

avtokkom1 cr

Вчера на социјалните мрежи се прошири веста за исчезнувањето на децата.

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?