ban2

majkl

Кралот на поп музиката, легендарниот Мајкл Џексон е на врвот на листата на „Форбс“, петта година по ред.

Read more...

skapite

Дизајнерката Деби Вингем ги изработува најскапите обувки на светот и чинат рекордни 15,1 милион долари.

Read more...

Како и секоја прослава за празникот „Ноќта на вештерките“, така и оваа Ким Кардашијан го покажа уникатниот костим. На забавата која се одржа во петокот со тема од ’70-ите, Ким се преправи во легендарната Шер, копирајќи го истиот нејзин изглед од 1973-та.

Read more...


На 14 ноември во МОБ ќе се одржи десеттото издание на Македонскиот радиски фестивал МАРС 2017.

Read more...

Вниманието на светската јавност од вчера е насочена кон еден од најпознатите актери на Холивуд, Кевин Спејси. Тој преку својот Твитер профил јавно призна дека е геј.

Read more...

Музичко-танцовата атракција од Ирска „Lord Of The Dance“ на Мајкл Флетли по десет години повторно ќе гостува во Македонија.

Read more...

Еден од најпознатите фудбалери во Европа, португалецот Кристијано Роналдо идниот месец повторно ќе стане татко. Но, овој пат јавноста ја знае мајката на неговата ќерка.

Read more...

Рачен часовник „ролекс дејтона“ што некогаш му припаѓал на легендарниот актер Пол Њуман, стана најскапиот часовник што некогаш е продаден на аукција.

Read more...

Светски познатата ѕвезда Ријана последниве неколку недели го привлекува вниманието на светската јавност со нејзината заоблена фигура. 

Read more...

Со заработка од 80 милиони долари, авторката на книгите за волшебникот „Хари Потер“, Џ. К. Роулинг е најплатена европска славна личност за оваа година

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?