ban2

pero

Пејачот Перо Пандилоски има нова песна за која сними и видеозапис. Имено новиот сингл на Перо го носи името „Девојка за секое време“.

Read more...

oriental

По музичка пауза од две години, „Ориентал бенд“  повторно се враќа на музичката сцена. Наскоро бендот ќе промовира нов проект кој содржи преработки на македонски евергрини и неколку познати странски хитови.

Read more...

mama mia

Македонскиот народен театар на 24 декември ќе ја изведе премиерата на мјузиклот „Мама миа!“ во режија на Наташа Поплавска, која пред точно две години на сцената на МНТ го постави и бродвејскиот мјузикл „Чикаго“.

Read more...

Jan Akerman

Овој четврток со почеток во 22 часот во ноќниот клуб „Станица 26“ ќе настапи најпознатиот холандски и светски блуз музичар и гитарист Јан Акерман.

Read more...

prins gitara

Конечно се продаде гитарата на починатата поп-икона Принс и тоа по цена од 700 илјади долари. Ова е и највисоката цена платена кога било за гитара на покоен музичар.

Read more...

Фестивалот „Таксират“ има две номинации, за Best Indoor Festival и Best Small Festival на престижните европски фестивалски награди.

taxirat

Read more...

Проект „Floating through space with Sarah Mace“ на нашата позната македонска музичка ѕвезда Сара Мејс полета со песната „Небо“. Првата песна од албумот насловена „Време“ лебди низ македонскиот етер, радио станиците и топ листите придобивајќи илјадници љубители на музиката, а „Време“ се најде и на YouTube.

saramejs

Read more...

Пред неколку месеци познатата пејачка, Маја Оџаклиевска јавно проговори за болеста со која се соочил нејзиниот внук. Лука, кој има седум години, боледува од аутизмот.

маја

Read more...

fankshui

„Фанк шуи“ е скопски бенд, кој комбинира повеќе различни ритми и алтернативни инструментални музички жанрови.

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?