ban2

eurovision

Македонија ќе учествува на изборот за песна на „Евровизија“ следната година.

Read more...

memorija

Македонската група „Меморија“ по пауза од 25 години, реоформена  утревечер 18 Ноември ќе го одржи својот голем повратнички концерт во скопската Метрополис арена.

Read more...

shelton2

Списанието People секоја година закитува една славна личност со титулата Најсекси маж на светот.

Read more...

lozano

Според македонската радиска селекција, песната „Ова лето ќе се памти“ на Влатко Лозаноски - Лозано е прогласена за радиски хит за 2017 година.

Read more...

MARS

Македонскиот радиски фестивал, МАРС, оваа година ќе го прослави својот 10 годишен јубилеј.

Read more...

dani

Дани и нејзиниот тим на чело со Весна Малинова направија музика создадена со душа, позитивина енергија и музика со многу љубов.

Read more...

spice girls

Спајс девојките повторно станале многу блиски откако ги обединила грижата за Мел Б. по нејзиниот бурен развод.

Read more...

bobdilan

Гитарата со која американскиот музичар Боб Дилан ги отсвири најзначајните концерти во 70-те години на минатиот век, е продадена за неверојатни 396.000 долари, соопшти аукциската куќа „Херитеџ” од Далас.

Read more...

ronaldo

Девојката на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез која има само 22 години на фудбалерот му роди ќерка.

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?