Претставничката на Јужноафриканската Република, Деми-Ли Нел Питерс, ја освои титулата Мис Универзум, на синоќешната гала свеченост којашто  се одржа во Лас Вегас.

missuniverzum


Според официјалната биографија, 22-годишната убавица неодамна завршила бизнис менаџмент, а за време на учеството во натпреварот активно разговара за обучување на жените со техники за самоодбрана.

univerzum miss


За прва придружничка на 66-то издание на овој натпревар за убавина е избрана Мис Колумбија, Лаура Гонзалес, а за втора - Мис Јамајка, Давина Бенет.
На изборот учествуваа девојки од вкупно 92 држави. За првпат во историјата годинава на него учествуваа девојки од Камбоџа, Лаос и Непал. Но за жал Македонија немаше своја претставничка на натпреварувањето годинава.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?